סטודנטים מספרים

"לא יודע מה עשיתם לו אבל השפה שלו התקדמה ממש" (המורה לספורט של רוני)

"תקשיבי את פשוט מגשימה לי חלום. אני עושה במכון קרן אור בדיוק מה שתמיד רציתי לעשות! תודה לך!" (נורית, סטודנטית ל-MA בפסיכולוגיה התפתחותית, 31.1.18 לאחר הדרכת הורים ראשונה שעשתה באופן עצמאי).

 

"רציתי לספר לך שהיה ממש טוב עם האמא. היא ממש התלהבה וכשהדגמתי לה מה אני עושה איתו היא אמרה שזה האינטראקציה הכי טובה שלו שהיא ראתה בחיים..." (סטודנטית לחינוך מיוחד שמטפלת בילד עם אוטיזם בן 5).

נירית:

 

״ כשרק התחלתי ללמוד את שיטות הטיפול הנלמדות במכון ״קרן אור״, לא יכולתי להעלות בדעתי מה עומד להתגלות בפני. לא אגזים כשאומר שנפתח בפני עולם חדש. עולם שבו לילדים בעלי צרכים מיוחדים יש מקום של כבוד ותרומה בקהילה הסובבת אותם. הם זוכים להשמיע את קולם, גם כאשר נקודת הפתיחה שלהם לא איפשרה להם זאת. הם זוכים לחיי חברה ולמימוש הפוטנציאל הטמון בהם בתחומים רבים, תוך שילוב אמיתי בחברה בה הם חיים. 

אני אסירת תודה על כך שהכרתי את ד״ר קרן שגיב פרידגוט, אישה נדירה, בעלת ידע ונסיון אדירים בתחום האוטיזם (ובהיותה רופאת ילדים, גם בתחום של ילדים בכלל) אשר קיימת בה התשוקה הגדולה והכנה לחלוק ולהפיץ אותם לכל מי שזקוק או מעוניין בכך. 

גבי לוי, מדריכה בחסד, קשובה, מעמיקה, בעלת יכולת נדירה להבין את האדם העומד מולה, אם זה כתראפיסטית, או אם כמנחה לאנשים הרוצים ללמוד את לישם את ההתערבויות הטיפוליות. 

הפסיכולוג אלון בבצ׳וק, אשר נסיונו העשיר והבנתו את נפש הילד, מתבטאים בהדרכה מקצועית ומדוייקת וכן באמפטיה ובסבלנות אין קץ. 

אין ספק כי נדרשות השקעה התמדה ואמונה כאשר עובדים עם השיטה. בתוך כך, וזאת אומר מנסיוני בעבודה כתראפיסטית, כאשר רואים וחווים את התוצאות המופלאות שלה, אין עוד צורך במילים - זה שווה הכל!״

 

אורטל:

 

״הלימודים איפשרו לי לראות ולזהות בזמן אמת מהם רצונותיה האימיתיים של הילדה בה אני מטפלת  ומתוך המקום הזה לפעול בצורה מיטבית להשגת המטרות.

למדתי לשלב בין שני דברים עיקריים:

*הקשבה מלאה לצרכים ולרצונות של הילדה. 

* השגת מטרות מקדמות.

האתגר הוא למצוא את הדרך היצירתית לקיום שני הדברים האלו , וזה חלק מהכיף..

 בעזרת הכלים שניתנו לי בהכשרה למדתי לבחון את דרכי, להבין מה עובד ומה לא ולמצוא את הדרך הטובה ביותר לשיתוף פעולה פורה ומהנה.״

 

אורית:

 

״כאנשים שואלים אותי במה אני עוסקת, התגובות  הן, אשריך, זכית...

אני עונה להם, ֿשאכן זכיתי ללמוד ולהכיר אנשים... והזכיה הבאמת גדולה היא הלמידה והאהבה ללא תנאי של ילדים שהם עולם ומלואו...

ודרכם אני לומדת על עצמי דברים שמעולם לא הייתי יכולה ללמוד ללא המקום הזה..

 

שמי אורית אני אמא לשלושה ילדים,ואני עובדת כתראפיסטית בשיטת PRT עם ילד מקסים, 

העבודה  עם הילד בשיטת PRT היא עבודה מאוד מאתגרת ומעצימה, השיטה נותנת כלים מאוד משמעותים לחיים . כאמא אני מוצאת את עצמי מיישמת לא מעט דברים מול הילדים  הפרטיים שלי.

הדרך בה למדתי\לומדת  את שיטת הטיפול ,היא בעיניי הדרך הכי נכונה שיכולה להיות .התאוריה מיושמת באופן מיידי למעשי תוך כדי תנועה, עבורי זאת דרך טובה ללמידה. 

 

האסטרטגיות הנלמדות  היו (עבורי ) מאוד מבלבלות בתחילת הדרך ...

שיטת הלצלם את עצמי בזמן עבודה ולצפות אחרי כן ביחד עם המנחה היא דרך מדהימה,מצויינת ומעולה ללמוד את האסטרטגיה.

למשב את עצמך דרך הסרטים זה בעצם ללמד את עצמך את הדרך..

תודה״