מוטי מורגן|מטפל במכון

 

שמי מוטי מורגן, פיזיותרפיסט במקצועי ואב לשניים.

בעבודתי כפיזיותרפיסט, אני עובד בעיקר עם אוכלוסיה מבוגרת ומתמקד ביכולות מוטריות- פיזיקליות. לפני מספר שנים, נפתח בפני צוהר להיכרות עם שיטות עבודה התנהגותיות ולעבודה עם ילדים בגיל הרך על הספקטרום האוטיסטי. היכרותי הראשונית עם התחום הייתה עם שיטה התנהגותית אחרת מ-PRT, שחוויתי כנוקשה ומלאכותית והיה נראה לי שהמטופל (הילד) שעבדתי עמו, היה חסר מוטיבציה ולא שמח. מאוחר יותר נחשפתי גם לשיטת טיפול רגשית יותר, שאמנם נותנת חשיבות רבה יותר לרצונות של הילד ומקדמת אותו, אך אינה מקפידה באופן שיטתי על עקרונות למידה חשובים.

כשנחשפתי ל-PRT ידעתי שזו שיטה מבוססת מחקרים המצביעים על היעילות הטיפולית הגבוהה ביותר. אך מעבר לידיעה, זכיתי לראות באופן אישי איך על-ידי שימוש בעקרונות של סל המוטיבציה, הילד בו טיפלתי פיתח יכולת לדבר, אוצר המילים שלו גדל, כמות התגובות שלו לגירוי חיצוני עלתה והוא שאל יותר שאלות.

במכון קרן אור קיבלתי לראשונה בחיי הדרכה באמצעות סרטים ומשוב עליהם. מניסיוני האישי אני יכול לומר שכלי הכשרה זה ללא ספק שיפר משמעותית את יכולות הטיפול שלי ובהתאם לכך את ההתקדמות של הילד שעבדתי עמו. המשוב הכתוב מאפשר לחזור ולבחון את נקודות החולשה שלך והשימוש בסרטים מגבירה את המוטיבציה ללמידה בהשוואה לחומר כתוב שעלול להראות מאוד תיאורטי.  

לאחר היכרותי עם ה-PRT והחוויות האישיות והחיוביות שהיו לי בטיפול בשיטה זו, החלטתי להדריך הורים במכון קרן אור בכדי לסייע להם ולילדיהם בהתמודדות עם האוטיזם.

לקריאת קו״ח לחץ כאן