הדרכת הורים לילדים עם אוטיזם 

ההתקדמות של כל ילד וכל משפחה חשובה לנו. 

לכן, בנינו התערבות טיפולית, הנעשית באמצעות הדרכת הורים ותאפשר לנו להנגיש לכל ילד בכל מקום בארץ את הטיפול הטוב ביותר. טיפול זהה לטיפול שמקבל ילד עם אוטיזם המטופל באוניברסיטאות "סטנפורד" או "ייל". אנו רוצים ש- "סל המוטיבציה לעידוד שפה ותקשורת" לפי שיטת ה-PRT, יעזור לכל ילד עם אוטיזם לממש את הפוטנציאל ההתפתחותי שלו. הכנו עבורכם הכשרה וליווי רציפים שילמדו אתכם לשלב את "סל המוטיבציה" בחייכם ובחיי ילדכם, בשגרת החיים הרגילה, מבלי לייחד לכך זמני טיפול ארוכים או נפרדים מההתרחשות בבית.

טיפול זה יאפשר  לילדכם להינות מתקשורת ולהתקדם. 

איך בנויים הטיפול והליווי?

מפגש ייעוץ והכוונה:

מפגש עם ד"ר קרן שגיב פרידגוט.

במפגש נעריך את אבני הדרך ההתפתחותיות של הילד עם דגש על הערכת היכולות השפתיות והתקשורתיות.

בנוסף נכיר את העדפותיו ואת גורמי העניין והמוטיבציה שלו.

תשמעו על עקרונות הטיפול ב-PRT ונדגים אותם בקצרה באמצעות סרטים שלכם מתקשרים עם ילדכם, אותם תכינו לפני הפגישה, וסרטים של הטיפול בילדים אחרים.  נדגים לכם איך אנחנו מלמדים הורים ומטפלים להשתמש בסל המוטיבציה בכדי לשנות את האינטראקציה עם הילד לטובתו.

בהמשך, תספרו על המשאבים בחיי ילדכם - טיפולים, מסגרת חינוכית, מיצוי זכויות כלכליות, מבוגרים, משפחה וחברים שנמצאים בקשר קבוע עם הילד- ועל שגרת היום השבועית והיומית שלכם.

תקבלו הצעות למיצוי המשאבים הטיפוליים בקהילה שלכם ולתוספות ושינויים בטיפול של ילדכם, ללא קשר להדרכה ממכון קרן אור לילד ולמשפחה.

אורך המפגש: שעתיים

עלות: 820 ש"ח

* במידה וקיים קושי להגיע לפגישה קיימת אפשרות לפגישה וירטואלית

 

סדנת הכשרה בוידאו:

הסדנא הוירטואלית תלמד אתכם באופן מפורט כיצד להשתמש בשבעת המהלכים המוטיבציוניים בכל אינטראקציה עם הילד, באמצעות הדגמה בסרטי טיפול עם ילדים אחרים.

בנוסף, תלמדו לבחון האם בסרטים של אינטראקציה ביניכם לילדכם מתקיימים שבעת המהלכים המוטיבציוניים, כך שהלמידה שלכם תואץ ובהתאם לכך ההתקדמות של ילדכם.

סדנת ההכשרה בוידאו עברה פיקוח ואישור מקצועי של מכון קואגל המסונף לסטנפורד.

אורך הסדנא: שעתיים

פגישה פרטנית הורה-מטפל-ילד:

לאחר שיחת טלפון מפורטת תגיעו עם ילדכם לפגישה עם המטפל, בה הוא ידגים לכם איך לטפל בילד בסיטואציות שונות כדי לעודד אותו לתקשר וללמוד לפי ה-PRT. בהמשך הפגישה גם אתם תטפלו בילדכם ותקבלו משוב מהמטפל.

פגישה פרטנית כזו תתקים אחת ל-3 חודשים במכון קרן אור בכרכור.

פגישות הדרכה וירטואליות:

לאחר שתעברו את סדנת ההכשרה תחלו לצלם את עצמכם מתקשרים עם ילדכם בסיטואציות שונות.

אחת לשבועיים תקיימו פגישה וירטואלית עם המטפל בה תקבלו ממנו משוב על האינטראקציה שלכם עם הילד בסרטים שצילמתם.

בנוסף, תבנו מטרות טיפוליות לשבועיים הקרובים ותלמדו איך להכניס אותן לשגרת היומיום.

אורך הפגישה: 60 דקות

תמיכה רציפה בהתערבות הטיפולית:

אנחנו חושבים שמשוב רציף הוא הדרך היעילה והלא פולשנית לגרום לכם ולילד להרגיש שיפור מיום ליום ולהביא לכך שההכשרה תיושם באופן אופטימאלי.

לכן, בין פגישת הדרכה וירטואלית אחת לשניה, תשלחו למטפל סרטים של אינטראקציה ביניכם לבים ילדכם והמטפל ישלח משוב עליהם.

פיקוח והנחיה:

הקידום של כל ילד שמגיע למכון קרן אור חשובה לנו ולכן ד"ר קרן שגיב פרידגוט הכשירה והסמיכה את המטפלים הטובים ביותר. מעבר לכך, כדי שנסיונה יגיע לכל ילד, כלל הטיפולים וההדרכות שאתם והילד מקבלים מפוקחים על-ידה.

בנוסף, במידה ומתעוררות בעיות כלשהן הקשורות בטיפול בילדכם בקהילה (מיצוי זכויות, ישום מתאים במסגרת חינוכית, התאמת טיפולים נוספים ועוד), תקבלו תמיכה כחלק מהשירות שניתן במכון.

מי הם המטפלים?ֿ

צוות המטפלים המקצועי הוכשר ע"י ד"ר קרן שגיב פרידגוט. המטפלים נבחרו על בסיס היכולת שלהם לעזור לילדכם לתקשר, אך גם על בסיס יכולתם להבין את הסיטואציה של משפחה המגדלת ילד עם צרכים מיוחדים, וללוות אותה בצורה רגישה ומיטבית.

למידע נוסף- הצוות שלנו

תשלום:

עלות הטיפול היא 1450 ש״ח לחודש. 

אפשרויות התשלום- גביה חודשית ב-bit  דרך הודעה לטלפון הנייד, העברה בנקאית, הוראת קבע, שיקים דחויים.

* התקדמות הילד קשורה במידת האינטנסיביות של ההדרכה ובהתאם לכך אנחנו מעודדים רצף טיפולי עם פגישות כל שבועיים ושליחת סרטים תדירים.