גבריאלה לוי|מטפלת במכון 

 

שמי גבי לוי, אני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית.

במסגרת לימודיי ועבודתי בשנים האחרונות נחשפתי לשיטות טיפול שונות, שמגיעות מגישות שונות בפסיכולוגיה.

הלימודים במכון קרן אור היו שונים מכל שאר ההתנסויות שלי, ראשית, מכיוון שלראשונה בחיי הרגשתי שאני מקבלת כלים ואסטרטגיות ברורים ופרקטיים לעבודה. על אף ש-PRT מבוססת על עקרונות גדולים ובעלי משמעות, מפתחי השיטה תרגמו אותם לכדי פעולות ברורות שנעשות באינטראקציה עם הילדים. בתחילה, הצורך לפעול לפי כל הטכניקות הללו היה מאתגר אך במשך הזמן הדבר הפך לטבע שני ואפשר לי להשתמש בכלים שקיבלתי באופן חופשי ויצירתי.

שנית, העובדה שיכולתי לקבל משוב אובייקטיבי ולהעריך את עבודתי באופן שיטתי הייתה גם כן חדשה עבורי. באמצעות צילומי וידאו, המדריכה שלי יכלה לתת לי עצות לשיפור עבודתי ובזכות המשוב שקיבלתי למדתי במשך הזמן גם כיצד למשב את עצמי. היכולת הזו הגבירה את תחושת המסוגלות העצמית שלי בתוך הטיפול והפחיתה משמעותית את חוסר הוודאות שלי.


באמצעות שימוש בכלים של PRT נוכחתי כי למידה, הגדרת מטרות ברורות וכיף אינם מונחים סותרים. למעשה, ילדים לומדים הכי טוב כאשר כיף להם. תוך שימוש בכלים המתאימים, ניתן לעבוד עם ילדים על מטרות ברורות ומדידות, בלי להתפשר על ההנאה, הקשר האישי והצחוק. למעשה, הבנתי שככל שנצליח לעבוד עם הילדים ולקדמם, כך יוכלו להפיק יותר הנאה מאיתנו ומן הסביבה שלהם! בתור מטפלת שמגיעה מעולם הטיפול הרגשי, תובנה זו לא הייתה מובנת מאליה.

 

הטיפול באמצעות PRT אפשר לי להיות מעורבת בתהליך בו ילדים לומדים, מתפתחים ומתקדמים. זכיתי להיות חלק בתהליך שכזה ולצפות בהשפעה המדהימה שיש לו על הילד ועל המשפחה. תחושה זו נצרבה בי ואני מקווה שתשמש עבורי לאורך דרכי המקצועית כמצפן לכנות ובחינה אובייקטיבית של התרומה שלי לילדים ולמשפחתם.
כמטפלת אני מרגישה אחריות לספק לילדים את הטיפול הטוב ביותר והבדוק ביותר ולהמשיך וללמוד בעצמי לכל אורך הדרך. מתוך הבנה כי הורים הם סוכני השינוי המשמעותיים ביותר בחייו של הילד ואלו שמכירים אותו הכי טוב, בחרתי להכשיר הורים במכון קרן אור ולהפוך אותם לשותפים המרכזיים שלי בתהליך הטיפולי.

לקריאת קו״ח לחץ כאן