ילדך רוצה טיפול מבוסס מדעית

עברנו ל- SocialMind, לבחינת השירותים המוצעים לחצו כאן 

ולקבלת טיפים לטיפול בבית אתם מוזמנים לצפות בבלוג שלנו

שמי דר' קרן שגיב פרידגוט, רופאת ילדים במקצועי ואמא לשלושה ילדים, שניים מהם עם אוטיזם.

לפני 11 שנים, בתי מיכל אובחנה עם אוטיזם, שנתיים לאחר מכן אובחן גם בני, הלל. כמוכם, גם אני ובעלי חווינו את הסטרס האדיר שהתלווה לקבלת האבחנה ושינינו את אורח חיינו כדי שמיכל תוכל לקבל את הטיפול הטוב ביותר. במהלך מסענו לחיפוש הטיפול הטוב והמקדם ביותר עבור ילדנו התנסנו בסוגי טיפול שונים. טיפולים אלו סייעו להתקדמותם אך הרגשנו שחייבת להיות דרך טובה ואפקטיבית יותר לעבוד עם הלל ומיכל.

בעזרת הרשת המקצועית שלי, התחלתי לחפש את הטיפולים מבוססי הראיות הטובים ביותר בעולם. ומצאתי כזה- PRT, טיפול שלא רק מקדם את הילדים אלא גם נותן להורים כלים פרקטיים לפתח את ילדיהם בשגרת היום-יום בבית. דרך אוניברסיטת UCSB קיבלתי את ההסמכה וההכשרה בטיפול מקיף זה. היישום של הטיפול הזה עם ילדי שינה את חיינו. למדנו כיצד להחדיר במיכל והלל מוטיבציה לדבר ולתקשר. הם התחילו ללמוד ולהתפתח, להשתתף בחיי הבית ולחקור את העולם סביבם. למדנו להכיר אותם ואת האישיות המיוחדת שלהם ותחושת החיים חזרה אל הבית. הידיעה שהטיפולים הללו קיימים, אך לא זמינים למשפחות וילדים אחרים עם אוטיזם הייתה בלתי נסבלת עבורי. לכן, הפכתי זאת למשימת חיי להנגיש את הטיפולים הטובים והמבוססים ביותר לילדים עם אוטיזם ומשפחותיהם כדי שהם יוכלו להתקדם ולמצות את הפוטנציאל האישי שלהם.

יחד עם שותפי פיתחנו את SocialMind כדי להנגיש טיפולים מבוססי מחקר ולאמן אותכם, ההורים, לטפל בילדכם על פי עקרונות שיטת ה-PRT. האימון כולו מתרחש בזמנכם האישי ובצורה מקוונת ונועד לאפשר לכם ליצור הזדמנויות למידה ולקדם את ילדכם במהלך הפעילויות השגרתיות והיום יומיות בחייכם. פירקנו את ההתערבויות המורכבות לעקרונות ישימים, פישטנו את השפה המקצועית והמבלבלת, ועטפנו את הכל בפרקים קצרים, אינטראקטיביים וכיפיים. כל זה בקצב שלכם, גם אם יש לכם רק חמש דקות ביום.

הטיפול ב-PRT משתמש בהעדפות והרצונות של ילדים עם אוטיזם כדי להגביר את המוטיבציה שלהם לדיבור למידה והשתתפות במתרחש. לכן, במכון קרן אור הילד קובע את החומרים והפעילויות שישמשו ללמידה ולטיפולים. המטרות הטיפוליות נקבעות על ידינו בהתאם לשלב ההתפתחותי בו הילד נמצא ותוך התחשבות בתפיסת עולמם החינוכית-תרבותית של הוריו.

שיטת Pivotal Response Therapy - PRT - טיפול במיומנויות ציר –התערבות בילדים עם אוטיזם שהינה מבוססת-מחקר אקדמי (למעלה מ-200 מחקרים כבר אוששו את יעילותה). אנחנו נותנים להורים ולמטפלים את הכלים היעילים ביותר לגייס את הילד לתוך אינטראקציה ולחזק אותו על שימוש במיומנויות נכונות בתוך ההתרחשות היומיומית. לכן שיטה נקראת שיטה נטורליסטית (בסביבה הרגילה והטבעית)- בנוסף המיומנויות אותן הילד ילמד יהיו בחזית ההתפתחות שלו ועל כן השיטה גם  התפתחותית.

גיוס הילד לתוך ההתרחשות וחיזוק שלו על התנגויות תואמות הופכות את השיטה למוטיבציונית/התנהגותית

- אנחנו מקנים להורים ולמטפלים בילדים עם אוטיזם סל כלים שנמצא יעיל ביותר ומביא להתקדמות משמעותית בתחומי התפתחות מגוונים, לרבות:

· התפתחות שפה ותקשורת

· העלאת יוזמות ע"י הילדים

· עליה באינטראקציה עם עמיתים בהתפתחות תקינה

· חיווט מחדש של למידה חברתית במוח

· הפחתת בעיות התנהגות

· הפחתת בעיות רגשיות


עבור ל-SocialMind