ד״ר קרן שגיב פרידגוט|מייסדת המכון

 

שמי דר' קרן שגיב פרידגוט, רופאת ילדים במקצועי ואמא לשלושה ילדים. כרופאה, גדלתי מקצועית על ברכי Evidence Based Treatment, וככזו אני יודעת שהניסיון האישי שלי, או של המנוסה במורי, הוא תמיד סוביקטיבי ונחות ממחקר אמפירי מבוקר. עם גידול ילדיי וההתמקדות שלי ברפואה קהילתית, נחשפתי לזה שלילדים עם בעיות התפתחות והתנהגות בכלל, ועם אוטיזם בפרט, אין נגישות מלאה להתערבויות ולאסטרטגיות מבוססות ידע עדכניות. ילד עם מחלה ״פיזית״ (נאמר, דלקת ריאות, או מחלת כבד) יקבל בארץ טיפול מחזית המחקר העולמי, בעוד שעבור ילד עם הפרעה התנהגותית-התפתחותית, מטפליו לא תמיד יהיו מיומנים בטיפולים היעילים ביותר.

 

כדי להביא פתרון לפער בין הטיפולים הזמינים לטיפולים הטובים ביותר, פעלתי כמו שפועלים ברפואה: התעדכנתי במחקרים ובשיטות הטיפול, עברתי הכשרות קליניות והסמכות קפדניות לישום השיטות שפותחו לטיפול באוטיזם (בעיקר באונברסיטאות בארה״ב), יצרתי קשרים עם מובילי התחום במדינות שונות והתעדכנתי בחזית הידע הקיים בתחום ברמה הגלובלית. לאור הידע שצברתי וניסיוני האישי, הקמתי מרפאת הורים בקופת חולים מאוחדת והקמתי בית ספר פרטי לטיפול מבוסס מחקר באוטיזם.


כיום יש לי חזון טיפולי לילדים עם אוטיזם בישראל: אני שואפת להנגיש טיפול מבוסס הוכחות מחקריות לילדים עם אוטיזם ומשפחותיהם, כזה שייתן את הכלים הטובים ביותר לקידום מואץ של ילדים עם אוטיזם בבית, במסגרות החינוך ובקהילה.

מיקדנו את הנגשת הטיפולים מבוססי המחקר במסגרת SocialMind.

לקריאת קו״ח לחץ כאן

לרשימת המוסמכים של prt בעולם (אני מופיעה תחת Keren Sagiv Friedgut)